Autotoxikace

Autotoxikace

Dnešní článek věnujeme příčinám vzniku autotoxikace a jejím následkům pro náš organismus.

2981×

Co je to autotoxikace?

Autotoxikace je v podstatě postupné zanášení organismu toxiny z vnějšího okolí. Každodenní vystavování organismu negativnímu působení jedů z okolí, stresu, nedostatku pohybu a hlavně nevhodná a nevyvážená strava, přejídání a nedostatečný pitný režim jsou hlavními příčinami vzniku autotoxikace a také celé řady onemocnění, jako jsou poruchy vyprazdňování, nespavost, vyčerpanost, deprese i rakovina.

Vznik autotoxikace

Na vzniku autotoxikace se podílí velkou měrou naše strava, hlavně kdy a kolik toho sníme. Dále stres a nedostatek pohybu. Tyto špatné podněty působí na náš organismus, na jeho trávicí trakt, který po určitém čase přestane špatnému zacházení odolávat a jeho práce se zpomalí. Trpíme proto častěji nevolností, zácpou či nafouklým břichem. Pokud nám v důsledku autotoxikace onemocní střeva je oslaben i celý organismus.

Negativní účinky autotoxikace

Jedy, které naším tělem putují především v krvi způsobují řadu poškození. Nejhůře bývají zasaženy plíce, ledviny a játra. Postižení plic se projevuje zápachem z úst a unfekcí horních i dolních cest dýchacích. Oslabené ledviny zapříčiňují poruchy vylučovacího ústrojí, ale také bolesti hlavy či kožní vyrážku. Při poruše tlustého střeva vlivem autotoxikace přestane vstřebávat vodu z nestrávené potravy.

Projevy intoxikovaného organismu

Projevy toxiny infikovaného těla velmi znepříjemňují každodenní život. Patří mezi ně špatné vylučování, nafouklý žaludek, přibírání na váze, neukojitelný pocit hladu, chuť na sladké, deprese, holesti hlavy a migréna, celulitida, nadýmání, špatné trávení, nepříjemný tělesný zápach i zápach z úst, akné a jiné.

Očista těla

Odborníci doporučují při prvních projevech intoxikace začít s pojídáním zeleniny a zeleninových koktejlů, a to hlavně pravidelně tzv. očistnou zeleninovou kůru. Dále pak vyvarování se stresu a pravidelný pohyb.

Foto: Pixmac.cz
user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena