Vyhledávání

Zápach z odpadkového koše

Zápach odpadkového koše zmírníme, když ho vespod vysypeme jedlou sodou.

Číst více
Bobkový list vypudí moly

Na moly ve spíži zafunguje jednoduchý trik. Stačí pověsit do prostoru pytlík s bobkovým listem.

Číst více
Cibule na štípnutí hmyzem

Bodnutí hmyzem nebude tak nepříjemné a bolestivé, když místo vpichu omyjeme mýdlovou vodou a přiložíme kolečko čerstvě rozkrojené cibule.

Číst více
Kuchařka se nebude zavírat

Aby se kuchařská kniha při vaření/pečení stále nezavírala, pomůžeme si jednoduchým trikem. Stránky napravo i nalevo přetáhneme v rozích gumičkou.

Číst více
Barva olivového oleje

Vybíráte olivový olej podle zbarvení a myslíte si, že tak poznáte ten lepší? Omyl. Barva totiž není známkou kvality, nýbrž závisí na barvě plodů.

Číst více
Řezané květy déle vydrží

Řezané květiny déle vydrží, když k nim do vody přidáme nakrájený oloupaný brambor. Ovšem stonky s ním nesmí přijít do styku!

Číst více
Drátěnka k ostření

Nůžky udržíme ostré pomocí jemné drátěnky, stačí ji pravidelně a podle potřeby jemně ostřihávat.

Číst více
Cibule na pohlcení cigaretového kouře

Když nám po návštěvě zůstane v bytě nepříjemný zápach cigaret, pomůžeme si rozkrojenou cibulí, kterou položíme doprostřed místnosti. Cibule pach za nějakou chvíli pohltí.

Číst více
Jablko na zápach v lednici

Proti zápachu v lednici použijeme jablko. To rozkrojíme, položíme na talířek a vložíme na střední poličku. Jablko pachy neutralizuje.

Číst více
Náhrada filtru do kávovaru

Rychlá a snadná pomoc ve chvíli, kdy nám došly filtry do kávovaru. Kornout v příslušné velikosti vytvoříme z papírové kuchyňské utěrky. Jako nouzové řešení je tento tip nenahraditelným!

Číst více
Aby mísa neklouzala

Když položíme mísu s těstem na vlhkou utěrku, nebude nám při zpracovávání a míchání klouzat po podložce.

Číst více
Skládání ubrusů

Ubrusy, které na stůl používáme jen zřídka (třeba pouze pro slavnostní příležitosti) skládáme rubovou stranou. Tak na nich nebudou vidět zaprášené záhyby.

Číst více
Arašídy na vystlání balíku

Potřebujete vystlat balík? Šetřete životní prostředí a místo polystyrenu a umělých kuliček použijte arašídy. Udělají stejnou službu a navíc adresátovi uděláte radost.

Číst více
Osvěžující ovocné plátky

Z pomerančů, limetek a citronů si můžeme připravit ledové osvěžení do drinků. Použijeme ovoce v bio kvalitě, omyjeme, nakrájíme na hrubší plátky a necháme zamrazit tak, aby se nepřilepily k sobě. Ovocné plátky přidáváme do nápojů přímo před podáváním.

Číst více
Karotka s natí vydrží

Čerstvá karotka vydrží mnohem déle a neovadne, když jí ponecháme nať.

Číst více
Špunt na stuhy

Korkové špunty z vína užijeme pro dobrý účel. Obmotáme na ně dárkové stuhy a přichytíme špendlíkem. Dárkové stuhy se nám tak nebudou nikde motat a budou vždy při ruce.

Číst více
Banánová slupka na listy

I o listy pokojových rostlin musíme pečovat. Postačí nám banánová slupka, která listům dodá vitalitu a lesk. Stačí jí listy jen potírat.

Číst více
Kolíčky na prádlo v kuchyni

Obyčejné kolíčky na prádlo se hodí i na uzavírání potravinových sáčků. Nemusíme kupovat speciální a většinou zbytečně drahé "spony" k tomu určené.

Číst více
Na svíčku pomocí horké vody

Je svíčka příliš široká, aby se nám vlezla do svícnu? Když ji namočíme na chvíli do horké vody, změkne a snadněji se nám do svícnu napasuje.

Číst více
Slupky z pomeranče provoní byt

Pomeranče, citrony či grepy stačí nakrájet na kolečka a položit na topení. Krásně nám pročistí vzduch v interiéru.

Číst více
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena