Vyhledávání

Bojujeme s mravenci 2.

Dalším fíglem, jak se zbavit mravenců je smíchat kyselý kvásek s medem nebo stačí obyčejné kvasnice. Ty umístíme do hnízda a do škvírek, kterými se mravenci pohybují. Mravenci si je odnesou do mraveniště a časem díky kvašení "explodují".

Číst více
Bojujeme s mravenci 1.

Máte doma nechtěné "návštěvníky" v podobě mravenců? Mravenců se zbavíme, když škvírky, kterými kuchyň a jiné místnosti navštěvují, posypeme čerstvým mletým pepřem. Když budeme postup několikrát opakovat, přestanou mravenci byt navštěvovat úplně.

Číst více
Proti molům

Jako prevence proti molům ve skříni slouží také čistý novinový papír, pomerančová kůra nebo cigaretový tabák.

Číst více
Falšovaný šafrán

Při nákupu šafránu volíme radji vlákna než prášek. Vlákna bývají méně často falšovaná.

Číst více
Koření na piknik

Mezi důležité věci, které bychom neměli zapomenout jsou sůl, pepř, olej a ocet, ale také bylinky.

Číst více
Zahradní slavnost a růže

Pokud pořádáte zahradní slavnost a máte hodně místa i růží, můžete místo kytic růží rozmístit na stole jednotlivé květy. Výborně vypadají ve sklenkách na sekt.

Číst více
Prostírání

Pokud nechceme na zahradní slavnost kupovat drahé prostírání a nového je nám líto, můžeme vzít staré. Není třeba ho obrubovat nebo šít. Látku stačí obstřihnout zubatými - ozdobnými nůžkami.

Číst více
Naložené žampiony

Žampiony uvaříme v osolené vodě s pepřem, novým kořením a bobkovým listem. Narovnáme je do sklenice, zalijeme je horkým lákem na okurky a za týden můžeme žampióny jíst.

Číst více
Vejce a vejce

Komukoliv z nás se může stát, že zapomene, která vejce v lednici jsou vařená a která syrová. Nejjednodušší způsob je roztočit vajíčko jako káču. Pokud se vejce točí nerovnoměrně, spíš s sebou hází, je syrové. Vařené vejce se točí jemně.

Číst více
Podnos na dort

Pokud nemáme podnos na dort, použijme veliký talíř nebo tác. Položímte jej na převrácenou misku a připevníme je k sobě lepidlem. Důležité je, aby byl talíř přesně uprostřed!

Číst více
Starý chléb

Krajíce okoralého chleba namažeme máslem a džemem. Navrstvíme je do zapékací misky a zalijte mlékem s vejci. Zapékáme vše v troubě. Hladová rodina bude mít dobrou večeři!

Číst více
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena