Vaření.czTipy & trikyMytí a čištění

Vyhledávání

Jak se zbavit červů v třešních?

Třešně dáme na cca 2 až 3 hodiny do osolené nebo octové vody. Pokud červi v třešních jsou, tak vyplavou. Poté třešně stačí omýt.

Číst více
Čištění chlebníku

Chlebník se čas od času vyplatí vytřít octovou vodou. Plíseň tak nebude mít šanci.

Číst více
Čištění kojenecké láhve

Kojenecká láhev se jen obtížně čistí a má tendenci snadno zhnědnout. Pomůžeme si, když do láhve nalijeme horkou vodu a přisypeme balíček jedlé sody. Směs protřepeme a necháme 30 minut působit. Pak už jen kojeneckou láhev vymyjeme horkou vodou, bude jako nová.

Číst více
Marmelády a kompoty - čistota je základ

Před přípravou zavařenin a marmelád je nutné nejen vymýt sklenice a víčka, ale mít důkladně čisté i ostatní pomůcky, ať už se jedná o hrnec, naběračku, lžíce apod. Zabráníme tím zbytečné kontaminaci a rychlé zkáze.

Číst více
Skvrny od rzi

Skvrny od rzi na textilu namočíme do čerstvé citronové šťávy a necháme minimálně 30 minut působit, poté běžným způsobem vypereme.

Číst více
Jak odstranit skvrnu z červeného vína?

Podařilo se vám vylít červené víno na ubrus či jiný textil? Skvrnu ihned zasypeme hrstí soli a necháme působit, poté očistíme teplou vodou.

Číst více
Jedlá soda na zaschlé nádobí

Jedlá soda je učiněný zázrak nejen v kuchyni, ale i na nejrůznější čištění. Pokud máme opravdu špinavé a zaschlé nádobí (zejména hrnce), stačí je odmočit ve vodě se lžící jedlé sody. Špína poté půjde snáze pryč.

Číst více
Jak vyčistit formičky na cukroví

Přichycené těsto dostaneme z formiček a vykrajovátek snadněji, když je dáme hrnce, zalijeme vodou, přisypeme prášek do pečiva, přivedeme k varu a 10 minut povaříme. Poté formičky slijeme, opláchneme a osušíme.

Číst více
Citron a mytí lednice

Citron působí podobně jako ocet, proto je na čištění a odstraňování pachů velmi vhodný. Citron jednoduše vymačkáme na houbičku a plochy v lednici otřeme.

Číst více
Rýže pohltí pachy v lednici

Trápí vás zápach v lednici? Zkuste jednoduchý trik. Do misky stačí nasypat trochu rýže, umístit ji na poličku v lednici a máme hotovo. Rýže by měla pachy pohltit.

Číst více
Jak vyčistit skvrny od kávy

Nepěkných kávových skvrn se zbavíme, když prádlo ihned namočíme do teplé vody a vydrhneme s trochou sody. Skvrna by měla po chvíli pustit.

Číst více
Příprava zavařovacích sklenic

Zavařovací sklenice důkladně vypláchneme čistou horkou vodou, abychom odstranili případné zbytky saponátu, ten totiž může způsobit zřídnutí zavařeniny. Víčka na sklenice dáme do hrnce s vodou a povaříme cca 5 minut.

Číst více
Aby čerstvé plody déle vydržely

Čerstvé ovoce a zeleninu jen otřeme suchým hadříkem a běžně uskladníme. Důkladným omytím ztratí ovoce i zelenina přirozenou ochranu proti plísním a hnilobě. Plody myjeme až těsně před konzumací a přípravou.

Číst více
Jak se vyhnout molům v kuchyni

Vyplatí se nenakupovat příliš potravin do zásoby, jednou měsíčně kontrolovat celou spíž a napadené potraviny nekompromisně vyhodit. Poznáme je podle bílých vláken, pavučinek a bílých červíků. Do vymytých prostor umístíme lapače potravinových molů, místnost či skříňku pravidelně větráme.

Číst více
Čistič trouby bez chemie

Pokud během pečení kápne na dno trouby těsto nebo tuk, posypeme skvrnu solí a pečeme klidně dál. Po vychladnutí pak troubu pořádně vytřeme vlhkým hadříkem.

Číst více
Mráz zničí bacily a roztoče

Menší plyšové hračky jednou za čas vložíme do igelitového sáčku a dáme přes noc do mrazáku. Zničíme tak roztoče a bacily.

Číst více
Čištění grilu před grilováním

Před každým grilováním si dáme práci s důkladným vyčištěním roštu i grilu od zbytků, které by se mohly připalovat.

Číst více
Použití vymačkaného citronu

Vymačkaný citron rozhodně nevyhazujeme! Když jím potřeme vodovodní baterie, budou se krásně lesknout a velmi snadno na nich odstraní skvrny nejen od vody.

Číst více
Čistý sendvičovač

Namáhavé čištění si ušetříme, když sendvič před pečením zabalíme do archu papíru na pečení. Sendvičovač tak zůstane čistý.

Číst více
Jak na usazeniny v termosce

Nepěkné usazeniny v termosce vyčistí tablety na zubní protézy, které zakoupíme v drogerii. Jednu tabletu dáme na noc do vody v termosce a ráno termosku dobře vypláchneme. Bude zase čistá.

Číst více
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena