Vaření.czTipy & triky

Tipy a triky

Vyhledávání v tipech...
Méně tučné fritování

Když smažíme ve fritéze pomfrity, zeleninu nebo pečivo, přidáme do tuku před zahřátím lžičku octa. Tím do sebe fritovaná potravina nevsákne tolik tuku.

Číst více
Aby sýr nevytékal

Sýr nebude při smažení vytékat, pokud jej obalíme dvakrát. Jestli chceme mít jistotu, necháme sýr před smažením ještě půl hodiny v mrazáku.

Číst více
Jak na poslední kapku oleje

Chceme-li dostat z láhve poslední kapku oleje, stačí láhev na chvilku ponořit do horké vody a potom nechat vykapat.

Číst více
Trocha citronové šťávy

Pokud potřebujeme na dochucení jídel jen pár kapek citronu, nemusíme jej překrajovat. Uděláme jen malý otvor párátkem a vymačkáme požadované množství. Plod pak nevysychá, neplesniví a může se použít i za několik dní.

Číst více
Špikování masa

Nakrájené špalíčky nebo i delší hranolky slaniny, šunky či salámu, necháme v mrazničce do jejich dostatečného ztuhnutí, pak je do připravených otvorů v mase vpravíme lehce jako hřebíky. S pečením nespěcháme. Klínky musí roztát.

Číst více
Překořeněné jídlo

Pokud jsme jídlo překořenili, nemusíme zoufat. Do pálivého jídla dodatečně přidáme trochu šlehačky nebo (zejména u asijských pokrmů) trochu kokosové mléka. Případně kousky oloupaných brambor. Intenzivní chuť by se tak měla touto cestou zmírnit.

Číst více
Mastné fleky na tapetách

Mastné fleky na zdech jsou nepříjemné a na tapetách obzvlášť. Když dojde k znečištění stěny s tapetou, pokusíme se co nejrychleji na mastné místo přiložit běžný školní piják (savý papír). Vše přežehlíme nahřátou (nikoliv horkou) žehličkou. Flek by měl zmizet.

Číst více
Maso z jehly - jako po másle!

Správná hospodyňka však ví, že když před započetím přípravy příslušného pokrmu potře jehlu troškou oleje, tak potom strávníci budou mít mnohem lehčí práci a dobrůtky jim budou z jehly klouzat jako po másle.

Číst více
Krajíme cibuli bez slz

Fíglů na krájení cibule bez slz je spousta. Od mystického přistavení svíčky do blízkosti prkénka nebo poněkud podivně prostého jako je krájení cibule pod igelitovým sáčkem. Jedním z triků, na kterém se dokonce shoduje více kuchtíků, je opláchnout cibuli a nůž bezprostředně před krájením vodou. Určité rozpory panují v tom, jestli ta voda má být horká nebo ne. My se domníváme, že to nehraje velkou roli. V případě, že při krájení většího množství opět pocítíte pálení, tak celou operaci oplachování zopakujte a nezapomeňte ani na potřísněné prkénko.

Číst více
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena