Těšíme se na Prague Food Festival 2010

Těšíme se na Prague Food Festival 2010

Svátek jídla s názvem Prague Food Festival již každoročně nabízí svým návštěvníkům bohatý program. Letos se za jedinečným gurmánským zážitkem vypravíme do Jižních zahrad Pražského hradu.

1437×

Co je to Prague Food Festival?

PRAGUE FOOD FESTIVAL je třídenní svátek jídla, který má v Čechách již tradici. Pod širým nebem vás budou okouzlovat nejlepší šéfkuchaři a sommeliéři, producenti potravin a nápojů. Návštěvníci ochutnají domácí i exotické gastronomické speciality od nejzajímavějších restaurantů z publikace Maurerův výběr GRAND RESTAURANT. „Jako každý rok, i letos jsme si dali záležet s výběrem lokality a opět jsme objevili nové unikátní místo. Minulý rok probíhal PRAGUE FOOD FESTIVAL na vodě i na souši v Pražských Benátkách pod Karlovým mostem. Letos se přesouváme rovnou do sídla českých králů a prezidentů 5 na Pražský hrad,“ vysvětluje zakladatel této akce Pavel Maurer.

Kde a kdy bude festival letos probíhat?

Letos – tedy v roce 2010, bude festival probíhat od pátku 28.5 do neděle 30.5. Festival zavítá do Jižních zahrad Pražského hradu. Zahrada Rajská, Na Valech a Hartigovská jsou tři vzájemně propojené celky, které lemují celé jižní průčelí Hradu. Vstup do Rajské zahrady je vskutku pompézní 7 po monumentálním schodišti Josipa Plečnika. V areálu se nachází spousta architektonických skvostů jako je renesační Matyášův altánek, ale také přírodních unikátů, například nejstarší dřevina na Pražském hradě 7 400 let starý tis červený. Toto místo nabízí jedinečný romantický výhled na Prahu.

Na co můžete těšit? (redakce Vaření.cz doporučuje)

Kromě ochutnávek české ale i mezinárodní kuchyně a široké nabídky alkoholických i nealkoholických nápojů na vás čeká bohatý doprovodný program. Nás velmi zaujala například kuchařské šou několika známých českých šéfkuchařů. Těšit se můžete na Zdeňka Pohlreicha, Jiřího Štifta či Romana Pauluse, který kromě své tradiční show, představí na pódiu speciální kurzy pro děti.

 

Kompletní program kuchařských show

Milovníky piva jistě zaujme neděle 30. května, kdy můžete v rámci PFF osobně zažít jak probíhá Mistrovství České republiky v točení a servírování prémiového ležáku Stella Artois. Další novinkou festivalu bude prezentace pivního sommeliérství a veřejný pivní bar, kde budete moci získat certifikát devíti kroků čepování a servírování tohoto slavného belgického ležáku.

Více informací naleznete na stránkách:
http://www.praguefoodfestival.cz/

 

Foto: PFF

user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena