Vaření.czMagazínProměňte vaření v hru!

Proměňte vaření v hru!

Proměňte vaření v hru!

Trávíte čas ve své kuchyni jen když musíte? Vneste do této části bytu více vtipu! Díky hravosti se z šedého koutu stane oblíbená místnost pro všechny.

12895×

Vneste do své kuchyně vtip!

Nudí vás dvě hodiny postávat u rozpálené plotny a poté ještě drhnout připálené nádobí? Pobyt v kuchyni lze ale mnoha způsoby zpříjemnit. Pusťte si rádio nebo své oblíbené cd, namíchejte si k vaření osvěžující letní drink nebo si mezi škrábáním brambor a servírováním hotového jídla zatančete. Náladu vám zvedne také pohled na vtipné kuchyňské doplňky. Že žádné takové nevlastníte? Chyba!

Úsměvné kuchyňské doplňky

Staré, ryze praktické kuchyňské doplňky, jsou mnohdy bez nápadu a tváří se všechny stejně. Kuchynští designéři ale myslí i na tuto stránku věci a neustále tvoří nové a originální užitkové předměty. Co třeba vyměnit staré obyčejné sklenice za vtipné sklo se smajlíky nebo ke korkovým podložkám pod sklenice dokoupit vtipná umělohmotná otevřená ústa, kde budete sklenice a hrníčky vkládat s úsměvem? Také slánky, pepřenky nebo zátky na láhev mohou být originální - ve tvaru panáčků, zvířátek či zkřiveného obličeje. Opravdu zajímavě působí podložky na horké nádoby s nápisem hot nebo panáček s dírkami po celém těle, sloužící jako stojánek na párátka. Stejně úsměvné jsou špunty do dřezu ve tvaru panáčka, který po napuštění plave na hladině jako oběšenec.

Pokud hravé pomocníky neseženete v obchodech, zabruste na internet mezi reklamní předměty a kuchyňské pomocníky šikovných designérů.

Pobavte hosty

Až budete příště očekávat návštěvu, připravte si několik husarských kousků. Např. na oslavu narozenin můžete využít padák pro zátku ze šampaňského. Připevní se k zátce a jakmile láhev otevřete, padáček se automaticky otevře a zátka se bude chvíli vznášet ve vzduchu, než přistane na zem. Nečekaná událost zaručeně pobaví všechny přítomné!

Vařte s úsměvem

Nikde není psáno, že musíte vařit přesně podle receptu. Zkuste ozvláštnit recept po babičce vlastními nápady, občas vyměňte ingredience za ty, co zrovna nabízí vaše lednice a nebojte se experimentovat. Na snídani naservírujte plátky sýra ve tvaru srdce (můžete si koupit vykrajovač nebo vykrojit sami nožem), upečte perníky ve tvaru hovínek nebo ozvláštněte mísu s ovocem - do pomerančů můžete napíchat hřebíček do tvaru úsměvu, vtipného nebo erotického vzkazu.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebo vám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena