Vaření.czMagazínVyhledávání

Vyhledávání

Zmrzliny a sorbety
Zmrzliny a sorbety

Historie zmrzliny sahá až do starověkého Řecka a je mnohem zajímavější, než by se na první pohled mohlo zdát. V antickém světě byla studená pochoutka velkou vzácností, kterou si mohli dovolit jen ti nejbohatší občané. Zámožní Řekové získávali potřebné ingredience - sníh a led - z vrcholku samotného Olympu, sídla bohů. Obstarávali jim je najatí běžci, a aby vzácná pochoutka neroztála, předávali si ji poslové jako štafetový kolík.

19.10.2006

ČÍST VÍCE
Marcipán a jeho sladké tajemství
Marcipán a jeho sladké tajemství

Sladká tvárná pasta z cukru a mandlí, která se ze sultánského stolu rozšířila do celé Evropy se nazývá marcipán. Dnes si bez marcipánu nedokážeme představit vánoční cukroví, svatební dorty nebo jiná sladká mlsání. Proto bychom o marcipánu měli vědět i něco víc než to, že je sladký.

10.10.2006

ČÍST VÍCE
Nečekaná návštěva
Nečekaná návštěva

Aneb nouzové zásoby pro nezvané hosty. Jistě to znáte. Odpočíváte na pohovce s vidinou večera stráveného sledováním televizní obrazovky a najednou se ozve zvonek. V zápětí se do bytu nahrnou známí či příbuzní a vy marně pátráte ve spíži alespoň po nějakém tom drobném občerstvení ke kávě. Poradíme vám pár tipů, jak se předem na náhodné "vetřelce" připravit!

30.08.2006

ČÍST VÍCE
Party pro děti
Party pro děti

Začaly prázdniny a díky hezkému počasí je ideální příležitost připravit pro děti jejich vlastní párty. A úplně nejlepší bude, když ji připravíte společně a oni se budou moci pyšnit nejen bezva akcí, ale skvělými hostitelskými schopnostmi.

07.07.2006

ČÍST VÍCE
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena