Vaření.czMagazínVyhledávání

Vyhledávání

Rituály kolem vína
Rituály kolem vína

Je snad jen malá část lidí, která by víno neměla ráda! Nejen, že nám dospělým chutná, ale zjistilo se již velice dávno, že v malých dávkách má vysloveně blahodárný vliv na naše zdraví.

03.12.2006

ČÍST VÍCE
Ovocné a zeleninové koktejly
Ovocné a zeleninové koktejly

Nebaví vás denně jíst stejné ovoce a zeleninu? Připadá vám váš jídelníček jednotvárný? Chcete změnu? Tak si připravte ovocný nebo zeleninový koktejl. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si náš článek.

01.12.2006

ČÍST VÍCE
Šampaňské
Šampaňské

Šampaňské je romantické, rituální, světoznámé a hlavě velmi oblíbené. Řekněme si o něm pár zajímavých věcí.

18.11.2006

ČÍST VÍCE
Beaujolais Nouveau
Beaujolais Nouveau

Třetí čtvrtek v listopadu už neslaví jen Francouzi. Le beaujolais nouveau est arrivé aneb Nové beaujolais přichází.

16.11.2006

ČÍST VÍCE
Zázvorové dobroty
Zázvorové dobroty

Zázvor je velice zdravý pro náš metabolismus. Pochází z jihovýchodní Asie a už i u nás si ho můžete koupit čerstvý. Prodává se celý, krájený nebo mletý.

06.11.2006

ČÍST VÍCE
Zdravý a oblíbený čaj
Zdravý a oblíbený čaj

Zelený čaj se pije dnes již po celém světě a všude je velice oblíbený. Jeho prodej se všude zněkolikanásobil a země jako Čína nebo Japonsko, kteří se věnují pěstování černého čaje se vrhli i na pěstování zeleného.

05.11.2006

ČÍST VÍCE
Minerálka
Minerálka

Už odedávna se ví o účincích minerálních vod. Staří Římané pro ni putovali až do vrcholků hor a Karlu IV. Se traduje, že nalezl horký pramen náhodně při lovu a díky němu vznikly Karlovy Vary. Známe mnoho značek minerálních vod, které jsou proslulé po celém světě a jejich znalci je uznávají jako značková vína.

02.11.2006

ČÍST VÍCE
Tajemství ledového vína
Tajemství ledového vína

Vám, kterým na "klasickém" vínu vadí trpká chuť, se nabízí alternativa v podobě ledového vína. Za 2 decilitry sice zaplatíte od 200 korun výše, ale pokud sháníte víno pro zvláštní příležitost, nemůžete vybrat lépe.

29.10.2006

ČÍST VÍCE
Čaj - nápoj s tradicí
Čaj - nápoj s tradicí

Blíží se období sychravých dnů. Čaj se stává každodenním společníkem, který zahřeje a povzbudí náš organismus. Se svou rozmanitostí druhů a bohatou historií si právě v tomto období zaslouží více naší pozornosti.

15.10.2006

ČÍST VÍCE
Likéry, jejich druhy a rozdělení
Likéry, jejich druhy a rozdělení

Ne každý přesně ví, co si pod pojmeme likér může představit, tak si o likérech něco povíme. Likér je základní neutrální alkohol, který je zpříjemněný různými přírodními ingrediencemi. Každý likér má svůj originální recept i svou legendu.

11.10.2006

ČÍST VÍCE
Čaj a vše okolo něj
Čaj a vše okolo něj

Zdá se, že to, co v Asii znali již celá tisíciletí, si do srdcí Evropanů hledalo cestu teprve během 19. a 20. století. Ano, mluvím opravdu o čaji. Čaj se používal jako platidlo. Jeho lístky zalité vodou jsou známé jako lahodný nápoj a dnes můžeme koupit čajové mýdlo, parfémy a spoustu dalších věcí s příměsí čaje.

19.09.2006

ČÍST VÍCE
Skotská whisky
Skotská whisky

Ač se to nezdá, název whisky pochází z galského slova uisce beatha, což v překladu znamená: živá voda. Tradiční ječmenná whisky se vyrábí ve Skotsku a Irsku. Americký bourbon je whisky vyrobená z kukuřice. Znalci však nedají na skotskou tradici dopustit.

18.09.2006

ČÍST VÍCE
Bylinkové čaje
Bylinkové čaje

Mnozí z nás bylinkové čajíčky nemají rádi pro jejich většinou ne příliš lákavou chuť i vůni, ale mají léčivé účinky, které by se nám mohly někdy hodit! Léčivé čaje dostaneme v lékárnách a dnes už i ve specializovaných prodejnách.

09.09.2006

ČÍST VÍCE
Zelený čaj
Zelený čaj

Taky rádi popíjíte zelený čaj? Víte, že patří mezi první objevené čaje? Víte, jak se pěstuje, sklízí a zpracovává? Nebo byste si rádi přečetli jaké jsou základní druhy zelených japonských a čínských čajů? Pokud ano, rozhodně čtěte dál.

05.09.2006

ČÍST VÍCE
Italská vína
Italská vína

K proslavené italské kuchyni patří neodmyslitelně i italská vína. Od horských oblastí Alp až po jižní výběžek Sicílie se pěstují vinné hrozny, ze kterých místní vinaři po staletí lisují znamenitá vína, jako například Barolo, Bardolino nebo Chianti classico.

29.08.2006

ČÍST VÍCE
Rum
Rum

Rum je k dostání v restauračních zařízeních všech cenových skupin, samozřejmě má ale různou kvalitu. Pravý kubánský rum chutná o poznání jinak než náš tuzemák. Použít kubánský rum do vánočního cukroví by bylo mrhání, naopak neváhejte a nechte si z něj namíchat koktejl.

20.08.2006

ČÍST VÍCE
Mléko
Mléko

Mléko se v České republice zpracovává déle než 100let. Obsahuje mnoho vitamínů a vápník důležitý pro pevné kosti. Někteří vědci se dohadují, že mléko není zdravé, ale naopak. Mnoho slavných hvězd se snaží děti nalákat na pití mléka. V reklamách na mléko se objevil David Beckaham, Madonna nebo Elton John.

17.08.2006

ČÍST VÍCE
Káva a my
Káva a my

Všichni asi víme, že je káva bohatým zdrojem kofeinu. Kromě něj však obsahuje dalších několik set aktivních složek, ale jen niacin má výživnou hodnotu. Ten vzniká při pražení zrnek. Napíši vám pár informací o tak lahodném a oblíbeném nápoji, který našemu tělu vlastně vůbec neprospívá.

06.08.2006

ČÍST VÍCE
Pivo, tekutý chléb
Pivo, tekutý chléb

Takto se někteří lidé mluví o pivu. Jak je to vůbec s napojem v jehož konzumaci jsou Češi na předních místech? Jak se vyrábí a z čeho? To Vám přiblíží následující článek.

05.08.2006

ČÍST VÍCE
Tajemství instantní kávy
Tajemství instantní kávy

Zatímco historie zrnkové kávy se datuje mnoho století do minulosti a je stejně tak bohatá jako spletitá, instantní káva byla poprvé vyrobena přibližně před 100 lety. Významnější obliby dosáhla v 50. letech minulého století, i když mnoho lidí k rozpustné kávě stále přistupovalo se značnou nedůvěrou.

29.07.2006

ČÍST VÍCE
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena