Vaření.czMagazínČokoládové a medové masáže

Čokoládové a medové masáže

Čokoládové a medové masáže

Pochoutky jako je med nebo čokoláda nemusí být vždy nutně jen k jídlu. Jejich pozitivních účinků lze využít i při masáži.

6658×

Čokoládová masáž uvolňuje, detoxikuje a zkrášluje

Pozitivní účinky čokolády byly známy již před 2000 lety. Čokoláda obsahuje spoustu vitamínů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů, které zabraňují působení volných radikálů. V kontaktu s pokožkou dochází k její stimulaci a omlazení, aktivuje se látková výměna a vyplavují se toxické látky. Speciálně upravená čokoláda vyživuje a zvlhčuje pokožku, zbavuje pleť vrásek a pomáhá redukovat celulitidu a strie. Vůně čokolády navíc stimuluje tvorbu dopaminu, hormonu dobré nálady. Po čokoládové masáži budou vaše svaly uvolněné, pokožka vyhlazená a nálada skvělá!

Některé masérny podávají k vypití před čokoládovou masáží ještě šálek horké čokolády. Samotná čokoláda určená k masáži samozřejmě moc chutná není, je upravena tak, aby disponovala co největším množstvím výživných látek, obsahuje tedy vysoké procento kakaa a prakticky žádný cukr.

Jak se provádí masáž čokoládou

Čokoládová masáž obvykle zahrnuje masáž celého těla a je zakončena zábalem - pro intenzivnější působení výživných látek na pokožku. Trvá hodinu a více. Cena se pohybuje od 1000 do 3000 Kč.

Medová masáž aktivuje vnitřní orgány

Medová masáž na rozdíl od masáže čokoládové působí hlouběji pod vrstvou pokožky, stimuluje vnitřní orgány, působí pozitivně při revmatických bolestech svalů či kloubů, při menstruačních potížích, nespavosti, depresích a únavě. Stejně jako čokoláda i med podporuje vyplavování jedovatých látek z těla.

Jak se provádí masáž medem

Masér vám tekutý med vmasíruje do reflexních zón zad. Med masírováním zhoustne a jak z těla vytahuje škodlivé látky, také tmavne. Po masáži na těle zůstává pěna, kterou masér otře vlhkým ručníkem. Cena se pohybuje od 200 do 800 Kč. Trvá 20 až 30 minut.

Využití medu v domácí kosmetice

Léčivých a krášlících účinků medu můžete využít i doma. Z trošky ohřátého medu, tří lžic tvarohu, jednoho bílku a kapky olivového oleje vytvoříte skvělou výživnou a osvěžující masku. Med je osvědčený také na suché a popraskané rty, stačí na ně jednoduše nanést tenkou vrstvu. Důležité je ale vydržet co nejdéle dobrotu neslíznout!

Pro koho nejsou "sladké" masáže vhodné

Čokoládové a medové masáže se nedoporučují těhotným ženám, lidem trpícím křečovými žílami, lidem s ekzémy, vyrážkami nebo infekčními onemocněními. Nejsou vhodné ani pro děti do 3 let.

Foto: Profimedia

user-icon

autor Michy

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2022. Všechna práva vyhrazena