Češi na kulinářské soutěži Bocuse d´Or

Češi na kulinářské soutěži Bocuse d´Or

Prestižní gastronomická soutěž Bocuse d´Or, která se konala 27. a 28. ledna v Lyonu má své vítěze. Češi bohužel neuspěli a přesto se nevracíme s prázdnou.

6130×
Za více než dvacet let pořádání soutěží Bocuse d'Or se na soutěži vystřídalo mnoho skvělých kuchařů a byly k vidění stovky nejkrásnějších výtvorů z gastronomického světa.

Letošní ročník se uskutečnil za přítomnosti Paula Bocuse, předsedy a zakladatele akce, a Daniel Boulud - čestného předsedy.

Soutěž probíhala v kuchyních do kterých měla přístup i veřejnost a celé utkání mohla veřejnost sledovat. 24 šéfkuchařů z celého světa mělo v soutěži za úkol vytvořit dva perfektní pokrmy. A to všechno stihnout v časovém limitu 5 hodin a 35 minut. Pokrmy navíc musely být zhotoveny v rámci velkolepé show s použitím oficiálních produktů Bocuse d'Or 2009. Tedy konkrétně hovězí maso, norská treska, mušle a krevety a také volně žijící ryby.

Výsledky Bocouse d´Or 2009

1.místo - Geir SKEIE - Norsko
2.místo - Jonas LUNDGREN - Švédsko
3.místo - Philippe MILLE

Speciální ocenění

Speciální cena za pokrm z ryby: Jasper KURE, Nizozemí
Speciální cena za pokrm z hovězího masa: Jasper KURE, Nizozemí
Prize for the best promotional poster: Brazílie
Prize for the best promotional poster: Česká Republika

Jak je tedy vidět z výsledkové listiny, získala Česká Republika ocenění za nejlepší propagační materiály a úpravu webových stránek soutěže Bocuse d´Or.

Česko zastupoval Jan Všetečka

Jan Všetečka (1968) zastupuje mimo Českou Republiku také Kampa Park restaurant, kde vaří již od roku 2000. Svou kariéru kuchaře začal v roce 96. Na soutěž se velmi pečlivě připravoval a to potvrdil i ve svém soutěžním mottu. V soutěži samozřejmě nebyl sám a z jeho týmu můžeme jmenovat asistenta Ondřeje Landu, který jistě stojí za českým úspěchem, kterým je celkové 14. místo z 24 finalistů.

Za redakci Vaření.cz srdečně gratulujeme.

Foto: Internet
user-icon

autor Vilienka

Podobné články
Recepty ke článku
Žena.cz
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena