Magazín

Zajímavé články, kulinářské tipy a spousta inspirace pro vaše vaření i pečení.

Slovník pojmů

Nevíte, co je foie gras nebo salsiccia? V našem slovníku se to dozvíte.

Kulinářské tipy a triky

Osvědčené postupy, tajné fígle a triky našich babiček. Znáte už všechny?

Jak uchovávat vejce?

Vejce uchovávejte špičkou dolů, aby žloutek zůstal uprostřed. Uchovávejte je v původním kartonu a hlavně mimo dosah aromatických potravin.

Číst více
Rychlé opékání paprik

Když potřebujete opéct 1 - 2 papriky, tato rychlá metoda je ideální. Papriku napíchněte na vidlici s dlouhou rukojetí, podržte ji nad plamenem a pomalu otáčejte, až bude slupka ze všech stran začernalá.

Číst více

Základy grilování
Základy grilování

Jak vlastně vzniklo grilování? Můžeme se snad jen domnívat, ale zkušenosti pro dnešní přípravu pokrmů grilováním má asi každý. Pokud patříte mezi ty méně zkušené, jsou pro vás připraveny články, které vám praktiky při grilování přiblíží.

17.07.2006

ČÍST VÍCE
Důležité rady pro vaření v mikrovlnce
Důležité rady pro vaření v mikrovlnce

Vaření v mikrovlnné troubě je přeci jen odlišné od klasického vaření. Proto je tedy důležité vědět pár důležitých kroků, na které bychom při tomto druhu přípravy pokrmů neměli nikdy zapomínat. Věřte, že pokud to vyzkoušíte, budete opravdu nadšeni.

16.07.2006

ČÍST VÍCE
Je vám horko? Objevte řecké frappé!
Je vám horko? Objevte řecké frappé!

Připravili jsme další článek ve spolupráci s panem Cuketkou. Tentokráte se dozvíme špetku historie o řeckém frappé a také Cuketkovu osobitou přípravu tohoto nápoje.

15.07.2006

ČÍST VÍCE
Historie zmrzliny
Historie zmrzliny

Je zajímavé připomenout si něco z historie všedních potravin. A jelikož je léto, patří k našemu celodennímu jídelníčku i zmrzlina. Kdo z nás však ví, jak vlastně zmrzlina vznikla a jak probíhal její vývoj až k dnešním vodovým a smetanovým kornoutům.

14.07.2006

ČÍST VÍCE
Bulimie
Bulimie

Další závažné onemocnění z řady psychických poruch příjmu potravy, které je velmi často zaměňováno s mentální anorexií. Ráda bych se vám tedy pokusila vysvětlit rozdíly mezi oběmi poruchami, i když u obou těchto poruch najdeme i společné příznaky a rysy.

14.07.2006

ČÍST VÍCE
Zpovídali jsme Marka Černocha!
Zpovídali jsme Marka Černocha!

Dnes jsme pro Vás připravili první z mnoha rozhovorů se známými osobnostmi. Zpovídali jsme moderátora a hudebníka Marka Černocha. Pokud Vás zajímá, jak vaří a co nejčastějí "baští", nenechte si ujít tento rozhovor.

13.07.2006

ČÍST VÍCE
Chléb a jeho historie
Chléb a jeho historie

Tak všední potravina, jakou je chléb, urazila v naší historii více než 12 tisíc let. Vraťme se do Neolitu a starověkého Egypta, abychom si připoměli, jak to bylo těžké bez pekáren a supermarketů. Na závěr článku si upečeme domácí chléb podle jednoduchých receptů.

12.07.2006

ČÍST VÍCE
Anorexie
Anorexie

Z televizních obrazovek se na nás z různých reklam usmívají krásné, štíhlé modelky, které bývají vzorem především pro dospívající dívky a noční můrou pro spoustu zralých žen a maminek od dětí. Málo kdo však ví, že spousta z těch rádoby přitažlivých slečen trpí nějakým typem poruchy příjmu potravy, mezi něž na první místo patří mentální anorexie.

11.07.2006

ČÍST VÍCE
Obezita u dětí
Obezita u dětí

K obezitě se lidé začali stavět jako k epidemii ve chvíli, kdy ji začali spojovat se vznikem dalších, mnohem závažnějších chorob. Jak je na tom obezita dětí a jak jí předcházet si povíme v tomto článku.

08.07.2006

ČÍST VÍCE
Party pro děti
Party pro děti

Začaly prázdniny a díky hezkému počasí je ideální příležitost připravit pro děti jejich vlastní párty. A úplně nejlepší bude, když ji připravíte společně a oni se budou moci pyšnit nejen bezva akcí, ale skvělými hostitelskými schopnostmi.

07.07.2006

ČÍST VÍCE
Dětské stravování
Dětské stravování

Žijeme bohužel v uspěchané době a málo kdo z nás si do důsledku uvědomuje, jak důležité jsou pro naše děti stravovací návyky. My řídíme jejich stravu a ony nás považují za vzor, ze kterého si berou příklad pro svůj budoucí život.

06.07.2006

ČÍST VÍCE
Vaříme dětem
Vaříme dětem

O vaření pro děti by se toho jistě dalo napsat hodně, jelikož strava je velmi důležitým základem pro růst a vývoj našich maličkých. Dnes bychom si tedy mohli shrnout pár obecných pravidel, která platí u volby a přípravy dětských pokrmů.

04.07.2006

ČÍST VÍCE
Saláty nemusí být vždy zdravé
Saláty nemusí být vždy zdravé

Jak už jsme si řekli, saláty nepochybně zabírají v našem jídelníčku jednu z nejvýznamnějších složek. Dají se upravit mnoha způsoby a můžeme použít různé ingredience. Ač se to nezdá, i některé z nich jsou pro nás však nezdravé. Je to především kvůli špatné kombinaci surovin a dresinků.

03.07.2006

ČÍST VÍCE
Děti v naší kuchyni
Děti v naší kuchyni

Ať už je to jakkoliv, jistě mi dáte za pravdu, že jsou chvíle, kdy jste v kuchyni nejraději sami. Bez "radilů", bez zvědavých nebo hladových krků. Co však, když se jedná o děti?

29.06.2006

ČÍST VÍCE
Sójová omáčka
Sójová omáčka

Žádný milovník asijské kuchyně si jistě nedokáže bez této omáčky představit život. Sójová omáčka je totiž jedním z mála stavebních kamenů asijské kuchyně a nezbytnou součástí při stolování. Každý asijský labužník ví o této omáčce všechno. Ale co my, "obyčejní smrtelníci", kterým omáčka jen chutná?

29.06.2006

ČÍST VÍCE
Jak může dopadnout vaření s dětmi
Jak může dopadnout vaření s dětmi

Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, jak také může skončit vaření dětí s rodiči. Vlastně vaření dětí bez rodičů.

28.06.2006

ČÍST VÍCE
Nebezpečí při vaření s dětmi
Nebezpečí při vaření s dětmi

Pokud jste pravidelnými čtenáři našeho portálu, dočetli jste se v mém předchozím článku Vaříme s dětmi o některých nástrahách, které číhají na malé kuchaře. Jelikož jsou tyto úrazy při vaření s dětmi hodně časté, chtěla bych se jim věnovat trošku podrobněji. Přeci jenom je jistější prevence, než řešení následků.

28.06.2006

ČÍST VÍCE
Vaříme s dětmi
Vaříme s dětmi

Tématem tohoto týdne jsou děti v kuchyni a tak by bylo dobré si napsat pár postřehů, ale i užitečných rad a nápadů, jak zvládnout malé lumpíky.

27.06.2006

ČÍST VÍCE
Co musíme vědět, když chceme vařit v mikrovlnce
Co musíme vědět, když chceme vařit v mikrovlnce

Posledně jsme si řekli, jaké jsou výhody mikrovlnných trub. Dnes si povíme, co bychom měli vědět o vaření v mikrovlnce. Některé základní rady ohledně mikrovlnek máme naučené, ale vlastně nevíme, jaký mají důvod. Většinou je ale využíváme pouze pro ohřívání a ne pro pečení.

26.06.2006

ČÍST VÍCE
Drahé hubnutí a já
Drahé hubnutí a já

Předpokládám, že všichni znáte úsměvnou českou komedii Mé drahé tety a já, kde vynikající Jiří Hrzán prožívá nespočet trampot. Když jsem přemýšlela, jak výstižně vybrat název pro můj dnešní článek, jednoznačně pořád vycházelo toto. I já totiž prožívala při hubnutí spoustu úsměvných historek.

19.06.2006

ČÍST VÍCE
Vareni.cz - objevte něco dobrého

Kontakt

  • Máte nějaký dobrý nápad, připomínku, nebovám něco na stránkách nefunguje? Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

    Kontaktovat

Centrum.cz |Atlas.cz Economia 1999 - 2021. Všechna práva vyhrazena